Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

7/24 Çağrı Merkezi / 0 (212) 800 12 14

Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anasayfa Haber ve Duyurular Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Sosyal Medya'da Paylaşın

Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TÜİK verilerine göre geçen yıla göre ipotekli evlerin %61 artması, konut kredisi başvurularının her geçen gün arttığını gösteriyor. İnsanlar, kira derdinden kurtulmak ya da bir mülk edinmek için konut ilanlarına bakarak bütçelerine en uygununu seçmeye çalışıyor. Peki, konut kredisi nedir? Nasıl alınır? Şartları nelerdir?

Konut Kredisi Nedir?

Ekonomik yaşamın getirdiği çeşitlilikten dolayı krediler; kullanım amacına, teminata, vadesine, kullanıldığı yere, kredi alıcının niteliğine göre çeşitlendirilmektedir. Bunlardan bazıları ihtiyaç, taşıt, bayram, evlilik, esnaf, öğrenci ve konut kredisidir. Bu krediler arasında maddi ve manevi en çok değere sahip olan kredi türü olan konut kredisi, bir eve sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir kredi türüdür.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde çoğu kişi, kira ödemek yerine ev sahibi olmak istiyor. Bunun için de belirli peşinatla birlikte konut kredisine başvurarak, hem ev sahibi oluyorlar hem de çocuklarına miras bırakılabilecek bir varlığa sahip oluyorlar. Ancak, finans kurumları genel olarak konut değerinin %90’ına kadar kredi verebiliyor. Eğer konut kredisi için yeterli peşinatınız yoksa, kalan miktarı ihtiyaç kredisi olarak tamamlayabilirsiniz. Sonuç olarak da, kredi borcunuzun tamamen bitmesinin akabinde banka tarafından konulan ipoteğin de kaldırılmasıyla tapunuza kavuşabilirsiniz.
Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın! 0 (212) 800 12 14

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. Sepol Bilişim İnternet Hizmetleri